1 Haziran 2016 Çarşamba 04:32
Köşe Yazarımız Olmak İster misiniz? Başvurmak için tıklayın.

Diyarbakır'da Kaçak Elektrik Kullanımı

Haber: Diyarbakır'da Kaçak Elektrik Kullanımı
26 Şubat 2014 Çarşamba - 17:58 AA [5719448]

DEDAŞ: "Sarılar köyündeki seranın ısıtmasında kullanılan ve 10 bin nüfusa yetebilecek güçteki iki abonesiz kaçak trafodan biri, garip bir biçimde ortadan kaybedildi"DEDAŞ, Sur ilçesine bağlı Sarılar köyündeki seranın ısıtmasında kullanılan ve 10 bin nüfusa yetebilecek güçteki iki abonesiz kaçak trafodan birinin ortadan kaybedildiğini bildirdi.

DEDAŞ'tan yapılan açıklamada, kaçak elektrik kullananlara yönelik mücadeleye devam edildiği, tarımsal sulama mevsiminin yaklaşması nedeniyle kırsalda kaçak elektrik kontrollerinin artırıldığı belirtildi.

Şanlıurfa, Mardin ve Diyarbakır'da her biri küçük bir ilçenin enerji ihtiyacını karşılayabilecek güçte kaçak trafolar ele geçirildiği kaydedilen açıklamada, "Ancak Diyarbakır'da, Sur ilçesine bağlı Sarılar köyündeki seranın ısıtmasında kullanılan ve 10 bin nüfusa yetebilecek güçteki iki abonesiz kaçak trafodan biri, garip bir biçimde ortadan kaybedildi" denildi.

Açıklamada, kayıp trafonun bulunabilmesi ve sorumlular hakkında gerekli yasal işlemin yapılması için adli makamlara başvurulduğu, bu konudaki soruşturmanın sürdüğü kaydedildi. - Diyarbakır

İlgili Yorumlar
Daha önce yorum yapılmamış.
Yorumunuzu Yazın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde DiyarbakirHaberleri.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır.
Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Say